انتخاب پسورد مناسب برای اکانت بازی فری فایر

انتخاب پسورد مناسب برای بازی

امروزه ما برای حساب‌های کاربری مختلف باید از یک رمز و نام کاربری مناسب استفاده کنیم به طوری که این رمز به یاد ما بماند و علاوه بر آن امنیت حساب را تأمین کند تا از گزند هکرها دور بماند. انتخاب رمز مناسب برای حساب بازی‌ها اهمیت ویژه ای دارد زیرا شما با ذخیره بازی خود در پلتفرم‌هایی مانند گوگل پلی، فیسبوک و وی‌.کی می‌توانید از پیشرفتتان در بازی حفاظت کنید.

انتخاب کردن یک پسورد مناسب برای حساب های کاربری مهم است تا اطلاعات شخصی و حساب های آنلاین شما در برابر حملات سایبری محافظت شوند. در این مقاله، روش هایی برای انتخاب یک پسورد امن و قوی را بررسی خواهیم کرد.

یک پسورد قوی از چند عنصر اصلی تشکیل می شود:

۱. طول پسورد: طول کلمه عبور شخصی شما باید حداقل شامل ۸ کاراکتر باشد. توصیه می‌شود که از پسوردهایی که طول حداقل ۱۲ کاراکتر را دارند استفاده کنید. هرچه پسورد بلندتر باشد، احتمال شکسته شدن آن کاهش پیدا می‌کند. جالب است بدانید شکستن پسوردهایی با طول بیشتر از ۱۰ کاراکتر سال ها زمان می‌برد!

۲. تنوع کاراکترها: پسورد شما باید شامل حداقل یک حرف کوچک، یک حرف بزرگ، یک عدد و یک کاراکتر ویژه مانند !@#%$^&* باشد. استفاده از ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ، اعداد و کاراکترهای ویژه می تواند سطح امنیت پسورد شما را بالا ببرد زیرا استفاده از این علائم با ایجاد حالات بیشتر، ترکیبات احتمالی رمز شما را افزایش داده و احتمال شکستن آن را کاهش می‌دهد.

 

انتخاب پسورد مناسب و امن

 

۳. عدم استفاده از اطلاعات شخصی: پسورد شخصی شما نباید شامل تاریخ تولد، نام خانوادگی، نام کاربری و دیگر اطلاعات شخصی قابل حدس باشد. هکرها معمولاً از اطلاعاتی که در اختیار دارند استفاده می کنند تا پسوردهایی را که درست می باشند، حدس بزنند.

۵. استفاده از نرم افزارهای ساخت پسورد: برخی از نرم افزارها هستند که به صورت خودکار برای شما پسوردهایی بسیار قدرتمند می‌سازند. البته پس از ساختن پسورد با این نرم‌ افزارها فراموش نکنید که رمز ساخته شده را در جایی امن یادداشت کنید تا آن را فراموش نکنید. دو نمونه از این نرم افزارها Password Generator Pro و LastPass هستند.

۶. تغییر منظم پسورد: عده‌ای توصیه می‌کنند که پسوردها به طور دوره ای (مثلا هر ماه) تغییر کند.

۷. از پسوردهای رایج و ضعیف استفاده نکنید: این برخی پسوردها بسیار رایج هستند و هکرها همیشه این موارد را امتحان می‌کنند. برای مثال پسوردهایی مانند “123456” یا “password” و “admin” ،کاراکترهایی که در کیبورد پشت سرهم قرار گرفته اند ، مانند “qwerty” و استفاده از لغاتی است که در دیکشنری یافت می شوند از این موارد هستند.

در نهایت، اگر چند حساب کاربری در بازی دارید، به هیچ وجه از رمزهای تکراری برای آن‌ها استفاده نکنید و برای هر حساب رمزی جداگانه تنظیم کنید. در این صورت، در صورت هک شدن یکی از حساب های شما، سایر حساب های شخصی شما در خطر نخواهند بود. همچنین توصیه می‌شود که تایید دو مرحله‌ای را برای حساب‌هایتان فعال کنید تا از ایمن بودن آن مطمئن شوید.

یک دیدگاه در “انتخاب پسورد مناسب برای اکانت بازی فری فایر

دیدگاهتان را بنویسید